inStreamly NewsFor Brands27.05.2024
Pssst! Czas na grę. Filmowa mapa Pepsi w Fortnite

Pssst! Czas na grę. Filmowa mapa Pepsi w Fortnite

Od ponad dwóch lat Pepsi rozwija platformę kreatywną pod hasłem “Pssst! Czas na film”, w której dźwięk otwierania Pepsi ucisza hałasy przeszkadzające w oglądaniu filmu. Za stworzenie i rozwój platformy odpowiada Sips&Bites, wewnętrzna agencja PepsiCo.

W tym roku agencja i marka przeniosły ideę walki z zakłóceniami do Fortnite.

“Pepsi zawsze była marką kulturotwórczą, w komunikacji stawiającej na zabawę. Fortnite to zjawisko kulturowe obejmujące ponad 1.5 miliona graczy. Środowisko Fortnite’a daje markom i twórcom niemal nieograniczone możliwości, więc po prostu musieliśmy tam być” – mówi odpowiadająca za projekt Elena Masouridou, Brand Marketing Supervisor PepsiCo.

Z pomocą inStreamly i a41.gg, gamingowych partnerów PepsiCo, marka stworzyła od zera trzy rozdziały gry, inspirowane różnymi gatunkami filmowymi: horrorami, fantasy i filmami wyścigowymi. W każdym z rozdziałów gracze mierzą się z zakłóceniami, które można pokonać, zbierając puszki Pepsi. Rozdziały oparte zostały na najpopularniejszych mechanikach wśród osób grających w Fortnite: 1v1, Edit Course i chowanym.

“Co dwa tygodnie wypuszczamy mapę z nowym trybem, dzięki czemu utrzymujemy zainteresowanie społeczności na stałym poziomie” – mówi Daria Rupniewska z a41.gg.

Mapy, zawierające liczne easter eggi i niespodzianki to część większej aktywacji. W jej ramach można rywalizować w konkursach, wygrywać sprzęt do grania i V-dolce, oraz grać z topowymi influencerami i influencerkami Fortnite. W grze spotkać można też dodatkową postać rozdającą kody zniżkowe na Pyszne.pl – partnera polskiej odsłony akcji.

Aktywacja to część strategii wprowadzającej na rynek nowe pozycjonowanie i identyfikację wizualną Pepsi. Ale na pierwszym miejscu twórcy postawili potrzeby grającej społeczności.

“Aby w 2024 marka mogła zaistnieć w Fortnite, nie wystarczy stworzenie brandowanej mapy. Nikogo to już nie zaskoczy. Żeby aktywacja odniosła sukces, musi skupiać się na potrzebach graczy, a nie marki. Dlatego mapy od początku tworzyliśmy w ścisłej współpracy z osobami grającymi i nagrywającymi w Fortnite, na każdym kroku zbierając od nich szczegółowy feedback” – tłumaczy Szymon Kubiak z inStreamly.

Aktywacja została już przeprowadzona w Rumunii, generując łącznie ponad 39,5 miliona impresji. Czas spędzony na mapie przez grające osoby wynosił średnio 20 minut, co oznacza 20 minut dobrowolnej, intensywnej interakcji z brandowanym contentem Pepsi.

“To wielki sukces, zważywszy, że komunikacja była skierowana do młodszych odbiorców, którzy z reguły mają negatywny stosunek do reklam” – mówi Elena Masouridou z PepsiCo.

Strategia promocji mapy opiera się na podejściu Gaming 360, wykorzystującym między innymi innowacyjne formaty na platformach streamingowych i pozwalającym dotrzeć do osób grających tam, gdzie można je znaleźć, gdy akurat nie grają: na streamach na Twitchu, w mediach społecznościowych oraz w natywnym contencie ich ulubionych twórców i twórczyń Fortnite na TikToku i YouTube.

“Pepsi ma w kulturze bogatą historię. Dlatego stworzenie rozrywkowej platformy dla takiej kultowej marki było dla nas super doświadczeniem. Zwłaszcza, że to pierwsza taka brandowana aktywacja łącząca świat gry i świat filmów” – mówi Matt Wattson, executive creative director w Sips&Bites.

Premiera pierwszego rozdziału mapy w Polsce zaplanowana jest na 17 maja. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie konkursowej – link.

  • Agencja kreatywna: Sips&Bites, wewnętrzna agencja PepsiCo
  • Developement gry, promocja, współpraca z influencerami: inStreamly & a41.gg
  • Dom mediowy: Zenith
There's plenty more exciting stuff to read here