13.05.2024
inStreamly – czym jest i jak działa? Dlaczego marki używają inStreamly?

inStreamly – czym jest i jak działa? Dlaczego marki używają inStreamly?

Zbudowanie świadomości marki wśród osób młodych jest wyzwaniem, z którym mierzy się wiele firm. Tradycyjne formy promocji, jak kampanie telewizyjne i radiowe nie sprawdzają się, dlatego marki poszukują alternatywnych rozwiązań. Takim jest inStreamly – platforma pozwalająca na dotarcie do osób młodych, których pasją jest gaming czy streaming.

Jak działa inStreamly?

inStreamly łączy streamerów działających na Twitch.tv i YouTube z markami w krótkoterminowych kontraktach sponsorskich. Proces jest zautomatyzowany, ale daje promowanej firmie kontrolę nad tym, do kogo trafia kampania. Kampanie inStreamly pomagają w budowaniu świadomości na temat usług i produktów głównie wśród generacji Z.

inStreamly działa w ponad 20 krajach na świecie, w tym między innymi w Polsce, Niemczech, Francji, Brazylii, Hiszpanii, Ukrainie, Japonii, Turcji, a także w Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Na platformie zarejestrowanych jest ponad 150 000 streamerów z całego świata. Z technologii inStreamly skorzystały już między innymi: Netflix, Samsung, McDonald’s, Microsoft, Sony, KFC, LEGO czy Adidas.

Czym są kampanie inStreamly?

Kampanie realizowane przez inStreamly składają się z dwóch głównych elementów:

  • Animacji wyświetlanej na ekranie streamera, którą widzą jego odbiorcy podczas transmisji na żywo
  • Wiadomości na czacie, która zawiera CTA i link, w który mogą kliknąć zainteresowane osoby

Oto jak wygląda przykładowa kampania inStreamly:

Animacje i linki wyświetlane są na streamach setek twórców, którzy dołączyli do kampanii, zgodnie z ustaloną częstotliwością. Za każdym razem, gdy artwork pojawi się u danego twórcy, nasza technologia automatycznie zbiera dane dotyczące liczby wyświetleń. Na podstawie tych danych przygotowywane są kompleksowe raporty, które otrzymują promowane firmy.

Targetowanie, kontekstowość i brand safety

Prowadzone przez inStreamly mogą być dostosowane do różnych potrzeb marki. Odpowiedni dobór gier, przy jakich pojawiała się będzie kampania, pozwoli na dotarcie do optymalnej grupy docelowej. Jej wydźwięk może być również inny, gdy wyświetla się przy EA FC, a inny, gdy animacja pojawia się przy Fortnite. Marki mogą także dostosować artworki chociażby do pory dnia czy pogody.

Dzięki technologii inStreamly Istnieją też szerokie możliwości lokowania kontekstowego. Technologia Gameplay Reaction Mechanism (GRM) pozwala na dostosowanie kampanii do wydarzeń w streamowanej grze.

Innowacyjny Voice Recognition Mechanism (VRM) rozpoznaje z kolei słowa streamera w czasie rzeczywistym i wyświetla animowany artwork, gdy twórca wypowie jeden z wybranych zwrotów kluczowych. W ten sposób marka produkująca przekąski może pokazywać się, gdy streamer wspomina, że jest głodny.

Kontekstowe aktywacje inStreamly mogą również wywoływać wyświetlanie artworku, gdy widzowie na czacie użyją słowa kluczowego.

inStreamly dba również o brand safety. Zapewnia je nasz zespół moderatorów wspierany przez algorytmy AI, które kontrolują jakość treści. Ponadto marka może wybrać, z którymi streamerami chce współpracować w danej kampanii i przy jakich grach chce się pojawiać.

Dlaczego marki korzystają z inStreamly?

Poprzez inStreamly do społeczności gamingowej dotarły już takie marki, jak adidas, KFC, Netflix, KIA czy LIDL. Kolejne regularnie dołączają do tego grona. Dlaczego to robią? Oto pięć kwestii, które wyróżniają inStreamly.

1. Interaktywność

Oferta inStreamly to znacznie więcej niż standardowy display wyświetlany co kilkadziesiąt minut. Wyróżnikiem jest interaktywność, którą osiągamy dzięki naszym innowacyjnym mechanizmom.

Jednym z nich jest Gameplay Reaction Mechanism (GRM). Pozwala on na wyświetlanie animacji promującej markę, gdy streamer odniesie zwycięstwo w grze lub osiągnie wyższy poziom. W ten sposób marka może odnieść się do tego wydarzenia, stosując język graczy. Taką aktywacją marka udowadnia, że rozumie graczy.

Voice Recognition Mechanism (VRM) to kolejne interaktywne rozwiązanie oferowane przez inStreamly. Za jego sprawą animacja promująca może pojawiać się, gdy streamer wypowie jedno z wybranych słów kluczowych. W ten sposób marka wpisuje się kontekstowo w to, o czym dany twórca rozmawia ze swoimi widzami, maksymalizując szanse na zainteresowanie odbiorców.

2. Sponsor, nie intruz

Z danych podawanych przez Twitch.tv (Twitch Attitudes Towards Advertising report 2022), 64% widzów Twitcha w wieku 18-34 zgadza się ze stwierdzeniem, że z większym prawdopodobieństwem rozważy markę, która wspiera ich ulubionych twórców. Ponad połowa widzów jest dumna, gdy widzi, że streamer, którego oglądają ma sponsora.

Poprzez platformę inStreamly marka sponsoruje w tym samym momencie setki, a nawet tysiące streamerów i dociera do ich społeczności. Streamerzy wybierają które marki chcą reprezentować. W oczach fanów – marka przyczynia się do rozwoju ich ulunionego twórcy. Buduje więc pozytywny wizerunek wśród gamingowej społeczności. Potwierdzają to badania brand lift study, które towarzyszą kampaniom inStreamly.

Wzrost rozpoznawalności marki, jako tej, która wspiera gamerów w punktach procentowych w różnych kategoriach:

  • Perfumy: wzrost o 19 punktów procentowych
  • Napoje: wzrost o 16 punktów procentowych
  • Farmaceutyki: wzrost o 14 punktów procentowych
  • Telekomunikacja: wzrost o 13 punktów procentowych
  • Obuwie: wzrost o 14 punktów procentowych
  • Zakupy online: wzrost o 10 punktów procentowych
  • Elektronika do pielęgnacji skóry: wzrost o 11 punktów procentowych

3. Mali twórcy, duży zasięg

inStreamly powstało z myślą o tym, by wyrównać szanse na rynku streamingowym, pozwalając zarabiać na swojej pasji wszystkim streamerom. Przed powstaniem inStreamly swoje treści mogli monetyzować wyłącznie najpopularniejsi, a marki były zmuszone współpracować z kilkunastoma tymi samymi gamingowymi celebrytami. inStreamly stawia na potęgę mikro-influencerów i ich zaangazowanych społeczności.  38% Polskich streamerów na Twitchu korzysta z inStreamly. 

Rozwiązanie to jest korzystnie nie tylko dla samych streamerów, ale również dla brandów. Wynika to z faktu, że mniejsi twórcy posiadają bardzo zaangażowane społeczności, które generują świetne wyniki. Udowadniają to statystyki. Średni CTR kampanii to od 1,5 do nawet 3%, a w każdej aktywacji w ostatnich trzech miesiącach uczestniczyło ponad 800 streamerów.

4. Natywność i odporność na adblocka

Nasza platforma sprawia, że marka staje się integralną częścią streamów prowadzonych na Twitch.tv i YouTube. Marka dociera do widzów, gdy ci z zaangażowaniem śledzą transmisje swoich ulubionych streamerów. Animacja jest natywną częścią treści, przez co adblock nie może jej zablokować.

5. Dlaczego streamerzy korzystają z inStreamly?

Czy wiesz, że aż 99% streamerów nie jest w stanie monetyzować tworzonych treści? Wszystko przez to, że mają za małą średnią liczbę widzów i platformy jak Twitch nie wynagradzają ich. inStreamly zmieniło jednak zasady gry, pozwalając wszystkim twórcom, nawet najmniejszym, zarabiać na swojej pasji. Dzięki tej platformie twórcy mogą dołączać do kampanii sponsoringowych i współpracować ze znanymi na całym świecie markami.

Istotne jest również, że animacje promujące marki nie przerywają transmisji, a są jej integralną częścią. Korzystając z inStreamly, streamerzy nie muszą się więc martwić o to, że artworki będą przeszkadzały ich widzom.

Zrealizowane kampanie

W jaki sposób inne marki promują się wśród generacji Z za pośrednictwem inStreamly? Oto kilka przykładów, które mogą cię zainspirować!

Monte Snack wykorzystuje VRM

Już wcześniej wspomnieliśmy o wykorzystaniu technologii Voice Recognition Mechanism (VRM) w kampanii Monte Snack. Marka miała na celu dotarcie do graczy i sprawienie, by ci kojarzyli przekąskę z przerwą od grania.

1,5-miesięczna aktywacja wygenerowała aż 1,75 miliona wyświetleń. Uczestniczyło w niej 147 polskich streamerów, a CTR wyniósł 0,69%.

Magdalena Olma, Product Manager marki Monte, powiedziała:

“Mechanizm „Voice Recognition” stworzony specjalnie na potrzeby naszej kampanii pozwolił nam w naturalny sposób wykorzystać przerwy w grach i uczynić je jeszcze przyjemniejszymi dzięki Monte Snack”.

Snickers jest w grze

Z kolei Snickers postawił w swojej kampanii na Game Reaction Mechanism. Firma reagowała na wydarzenia w grach, w które grali streamerzy (CS:GO, League of Legends, Fortnite i VALORANT).

Animacja z legendarnym hasłem Snickersa “Nie jesteś sobą, gdy jesteś głodny” wyświetlała się, gdy twórca popełnił błąd. Sugerowała ona, że streamer powinien sięgnąć po przekąskę, aby grać lepiej.

W kampanii wzięło udział ponad 170 streamerów i zdobyła ona 770 000 wyświetleń. CTR u niektórych twórców wyniosło nawet 6%.

1500 streamerów w kampanii Nvidia

Nvidia uruchomiła standardową kampanię z inStreamly, w której promowała GeForce NOW. Sponsoring cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż dołączyło do niego blisko 1500 twórców. Kampania zdobyła prawie 700 000 wyświetleń, natomiast CTR wyniósł 2,73%.

Więcej zrealizowanych kampanii z poszczególnych sektorów znajdziesz poniżej:

Gotowi wejść do świata gamingu z inStreamly?

Spraw, że twoją markę pokochają gracze. Skontaktuj się z nami, pisząc na business@instreamly.com lub skorzystaj z formularza kontaktowego i porozmawiajmy o twojej kolejnej gamingowej kampanii!

Najnowsze informacje o inStreamly znajdziesz na Facebooku i Linkedinie.

There's plenty more exciting stuff to read here