For StreamersStreaming tips28.05.2024
Jak zarabiać na streamowaniu? Przewodnik po inStreamly dla streamerów

Jak zarabiać na streamowaniu? Przewodnik po inStreamly dla streamerów

Z zarabianiem online wiąże się pewien paradoks – jest łatwe i wymagające jednocześnie. Większość stron i usług oferujących łatwe pieniądze często okazuje się oszustwem. Kiedy więc natkniesz się na legalny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, naturalne jest, że postępujesz ostrożnie. 

inStreamly pozwala zarabiać pieniądze na streamach (Twitch lub YouTube). Zarobki zależą od liczby widzów oglądających stream. W przeciwieństwie do większości umów sponsorskich nie ma minimalnej liczby widzów lub subskrybentów, których potrzebujesz, by zacząć. 

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o inStreamly.

Kto może korzystać z inStreamly i w jaki sposób?

Odpowiedź jest krótka – każdy streamer. Usługa jest skierowana głównie do streamerów gamingowych, którzy nadają na żywo. W rzeczywistości jednak można streamować co się chce i kiedy się chce. Można mieć 5, 20 lub 100 widzów; to nie ma znaczenia. 

Transmisje na żywo i gry są aktualnie na topie. Popularne marki z całego świata chcą być w to zaangażowane ze względu na zasięg i popularność wśród młodych ludzi. Jednak z marketingowego punktu widzenia na całym świecie jest tylko kilka tysięcy streamerów z wystarczającą liczbą widzów, aby warto było z nimi współpracować. Praca z nimi jest bardzo trudna i kosztowna, a efektywna praca z więcej niż jednym streamerem jest praktycznie niemożliwa.

inStreamly automatyzuje proces wyświetlania sponsorowanych animacji na streamach i znacznie ułatwia markom współpracę z tysiącami streamerów jednocześnie, a nie tylko z jednym popularnym streamerem.

Jak mogę zarobić?

Po osiągnięciu porozumienia z marką przygotowujemy sponsoring. Gotową kampanię dodajemy do panelu dla streamerów. Każdy sponsoring jest powiązany bezpośrednio z językiem kampanii. Tak więc streamerzy, którzy streamują w języku polskim, mogą dołączyć tylko do kampanii przeznaczonej dla polskiej publiczności. Możesz kliknąć i dołączyć, gdy sponsoring stanie się dostępny.

Teraz podczas transmisji na żywo pojawi się niewielka animacja. Najczęściej animacje sponsorowane pojawiają się w odstępach 1-godzinnych. Otrzymasz wynagrodzenie za liczbę wyświetleń animacji przez twoich widzów. 

Za każdym razem, gdy animacja sponsorowana pojawia się na twoim streamie, sprawdzamy, ile osób cię ogląda i zapisujemy to w bazie danych. Otrzymujesz wynagrodzenie za liczbę wyświetleń. Jest to w zasadzie ten sam system, którego używają Twitch i YouTube ze swoimi reklamami, ale znacznie lepszy.

  • Animacje inStreamly w żaden sposób nie przerywają streamu.
  • Oferujemy znacznie lepsze stawki niż Twitch (stawki różnią się w zależności od rynku)
  • Możesz angażować się w naszą społeczność i nawiązywać kontakty z innymi streamerami

Wszystkie zarobki są aktualizowane codziennie, a saldo jest wyświetlane w panelu streamera, gdzie można zobaczyć statystyki z podziałem na każdą aktywną kampanię. Środki w portfelu można wypłacić po przekroczeniu 50 PLN (lub 30 €). Jeśli środki nie pojawią się od razu – nie martw się, naliczają się one z drobnym opóźnieniem.

Przykład animacji sponsorowanej:

Mechanizmy wykorzystywane w kampaniach

Używamy innowacyjnej technologii, aby kampanie inStreamly były zabawne i angażujące dla streamerów i widzów. Najlepszym przykładem jest Gameplay Reaction Mechanism. Wyjątkowość tej technologii polega na tym, że grafika reaguje na wydarzenia w grze streamera w czasie rzeczywistym. Najlepszym przykładem mechanizmu jest kampania dla Danio.

Kultowa maskotka marki – Mały Głód, komentowała umiejętności streamerów. Widzowie mogli liczyć na złośliwy komentarz za każdym razem, gdy pasek zdrowia graczy spadał zbyt nisko. Aby skorzystać z tego mechanizmu, należy zainstalować aplikację inStreamly.

Kolejnym innowacyjnym mechanizmem inStreamly jest Voice Recognition Mechanism. Dzięki niemu animacja sponsora wyświetla się po tym, jak streamer wypowie jedno ze słów kluczowych.

Taką kampanię zrealizowaliśmy dla Monte, a w jej ramach promowana była przekąska Monte Snack. Artwork wyświetlał się, gdy streamerzy mówili m.in. “przerwa”, “be right back”, czy “zjadłbym coś”.

Ale to nie wszystko! Opracowaliśmy wiele niesamowitych mechanizmów, takich jak Chat Commands, w których widzowie mogą używać czatu do wydawania określonych poleceń. Jeśli użytkownik wpisze określone polecenie na czacie (np.„!Batman”), może to spowodować wyświetlenie powiązanego artworku.

Co więcej, możemy tworzyć jeszcze bardziej interaktywne animacje. Dzięki naszemu mechanizmowi głosowania na czacie widzowie mogą aktywnie wpływać na transmisję. Na przykład, animacja sponsora może zawierać labirynt z postacią. Wówczas widzowie mogą głosować, w którą stronę powinna pójść postać. Zabawne, prawda?

chat commands mechanism explainer

Chcę zacząć!

W skrócie:

Rozszerzenie Twitch „Twoja społeczność w inStreamly” jest wymagane dla wszystkich streamerów hiszpańsko- i anglojęzycznych. Umożliwia nam ono gromadzenie informacji o kraju pochodzenia widzów. Jest to konieczne, ponieważ musimy ocenić, czy spełniasz kryteria kampanii. Na przykład, jeśli jesteś streamerem z Argentyny, ale widzimy, że 50% twoich widzów pochodzi z Hiszpanii, będziesz mógł dołączyć do sponsoringu skierowanego na rynek hiszpański.

I to wszystko. Wybrany sponsoring będzie pojawiał się na streamie od czasu do czasu (zwykle, jak wspomniano wcześniej, w odstępach 1-godzinnych). Następnie pojawi się wiadomość na czacie z CTA i linkiem, który widzowie mogą kliknąć. 

Jeśli potrzebujesz więcej pomocy, zapoznaj się z naszym samouczkiem wideo:

Jakich uprawnień wymaga inStreamly?

Konto inStreamly musi być połączone z kontem Twitch lub YouTube. Jest to konieczne, aby nasz system mógł odczytywać statystyki danych, takie jak czas trwania transmisji, liczba widzów lub kategoria streama. 

Podsumowując, potrzebujemy dostępu do twojego konta z trzech powodów:

  • Aby móc wyświetlać animacje sponsorów na twoim streamie
  • Aby dodać link na czacie podczas transmisji
  • Aby zbierać dane transmisji z API

YouTube zapewnia tylko jedną ogólną opcję dla stron trzecich, w tym inne opcje, takie jak uprawnienia do usuwania wideo, ale nie potrzebujemy ich ani nie używamy.

Taki sam dostęp ma każda sieć partnerska powiązana z twórcami YouTube.

(Nie)regularność sponsoringów

Liczba kampanii na danym rynku zależy od aktualnej sytuacji. Może się zdarzyć, że na niektórych rynkach kampanie nie będą dostępne przez dłuższy czas. Takie sytuacje nie są w naszej mocy, ponieważ chcielibyśmy mieć dla ciebie dziesiątki sponsorów przez cały czas! Jednak stale się rozwijamy, podobnie jak nasza baza streamerów. Im więcej streamerów mamy na danym rynku, tym większe są szanse na realizację większej liczby kampanii. 

Społeczność inStreamly na Discordzie

inStreamly Discord ma teraz ponad 9 tysięcy streamerów na serwerze! Możesz dołączyć i połączyć się z innymi ludźmi, którzy podzielają twoją pasję. Możesz także śledzić najważniejsze wiadomości dotyczące naszej platformy lub nowych kampanii. Na kanałach offtop użytkownicy dzielą się również ciekawymi faktami na temat społeczności streamerów. 

Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć pytania dotyczące inStreamly lub napotkasz błędy, nasz zespół wsparcia Discord jest gotowy do pomocy. Możesz dołączyć do naszego serwera za pośrednictwem tego linku

I to wszystko! Teraz możesz zacząć zarabiać na swoim kanale Twitch z inStreamly. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat streamowania, zapoznaj się z naszymi poradami dla streamerów na naszym blogu

There's plenty more exciting stuff to read here