For BrandsMarketing23.04.2024
Esport i jego tajniki. Ile zarabiają profesjonaliści?

Esport i jego tajniki. Ile zarabiają profesjonaliści?

W esporcie gra toczy się o wielkie pieniądze, ale zarabia się, nie tylko wygrywając turnieje. Najlepsi zgarniają krocie także dzięki przedmiotom sprzedawanym w grach. Esport to jednak znacznie więcej niż rozgrywki, to ogromny biznes, o czym świadczą planowane inwestycje czy ogłoszone niedawno współprace.

Kto wie, być może niektóre z tych liczb zachęcą Cię do zostania profesjonalnym graczem esportowym 🤩

🤑 Ćwierć miliarda do wygrania

Latem tego roku odbędzie się pierwsza edycja Esports World Cup. Rozgrywki odbędą się w Arabii Saudyjskiej i obejmą w sumie aż 19 gier. Dla jednych szokująca, a dla innych po prostu interesująca może być całkowita pula nagród EWC. Na graczy czekać będzie bowiem aż 60 milionów dolarów, czyli blisko ćwierć miliarda złotych. Robi wrażenie, prawda?

💥 Fortuna dzięki wirtualnym przedmiotom

Major w Counter-Strike’u to najważniejszy i najbardziej prestiżowy turniej. Można go porównać do Mundialu w piłce nożnej.

Gracze CS-a walczą nie tylko o tytuł najlepszej drużyny na całym globie, ale także o nagrody z puli wynoszącej 1 250 000$. Niewiele w porównaniu do wspomnianych wyżej 60 milionów 😉

Rzecz w tym, że w Counter-Strike’u gracze więcej zarabiają na przedmiotach, które przy okazji każdego Majora wprowadzane są do gry. Są to wirtualne naklejki z autografami i logami drużyn. Ich sprzedaż przekłada się na ogromne zyski!

Po Majorze w Berlinie w 2019 roku gracze zarobili dzięki nim 11 milionów dolarów. Podczas Majorów w Sztokholmie i Antwerpii w 2021 i 2022 roku było to już 70 milionów dolarów. Rekord został jednak pobity w ubiegłym roku za sprawą turnieju rozgrywanego w Paryżu. Wówczas wypłacono graczom aż 110 milionów dolarów 🤯

⚽︎ Klub Szczęsnego współpracuje z drużyną esportową

Esportowy świat nie przestaje zaskakiwać nowymi partnerstwami. Niedawno klub, w którym gra bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny, rozpoczął współpracę z esportową drużyną. Mowa tu o Juventusie FC i OpTic Gaming. Partnerstwo włoskiego giganta z amerykańskim zespołem ma prowadzić do zbliżenia do siebie świata sportu i esportu.

✨ Streaming + piłka nożna = oferta inStreamly na Euro!

Obroniony przez Szczęsnego karny dał Polsce upragniony awans na Euro 2024. Dzięki temu już za kilka miesięcy będziemy się emocjonować meczami Biało-Czerwonych! Podczas piłkarskiej imprezy można się reklamować nie tylko w TV czy radiu. Podczas mistrzostw świata 2022 udowodnił to Mentos, przeprowadzając kontekstową kampanię wśród streamerów grających między innymi w FIFĘ.

Mentos Football Campaign inStreamly

(kliknij obrazek, by zobaczyć kampanię)

Z okazji nadchodzącego Euro przygotowaliśmy specjalną ofertę, która zainspiruje Cię do połączenia świata streamingu i piłki nożnej w dedykowanej kampanii.

➡️ Zobacz ofertę i skontaktuj się z nami!

🏎️ Hot Wheels w esporcie

Ciekawie zapowiada się współpraca pomiędzy Hot Wheels oraz drużyną esportową GIANTX. Producent zabawkowych samochodów został sponsorem zespołu i będzie uczestniczył w aktywacjach w social media czy livestreamingu.

⚡ Kolekcja ubrań we współpracy z Pokémon

Esportowe marki nie poprzestają jednak na czerpaniu ze sponsoringów. Amerykańskie 100 Thieves na początku tego roku wypuściło kolekcję ubrań, która powstała we współpracy z Pokémon!

Pokemon x 100 Thieves

🏝️ Powstanie esportowa wyspa

Nie przecieraj oczu ze zdumienia – to naprawdę się dzieje! W Abu Zabi powstanie esportowa wyspa, na której znajdą się areny turniejowe, miejsca do trenowania i tworzenia treści, czy hotele. Plany ogłosiło True Gamers, które aktualnie stara się o pozyskanie inwestycji na ten cel.

➡️ O esportowej wyspie pisze nawet Forbes

🎤 inStreamly na INSUMMIT Youth

Kilka dni temu przedstawiciele inStreamly, Bartłomiej Matuszowicz i Wiktoria Wójcik, jako prelegenci odwiedzili INSUMMIT Youth. Wspólnie opowiedzieli o fenomenie role play’u w grze GTA V.

🎭 Kliknij, by dowiedzieć się więcej

There's plenty more exciting stuff to read here