For BrandsMarketing20.05.2024
W co grają kobiety?

W co grają kobiety?

Jak grają kobiety? W jakie tytuły? I ile w ogóle jest na świecie aktywnych graczek? Dziś opowiemy sobie zarówno o amatorkach, jak i o profesjonalistkach, które doskonale odnajdują się w tym ekosystemie. Pokażę Wam również, jak marki wykorzystują gaming, by docierać do kobiet oraz budować w nich świat dostosowany dla tej części gamingowej społeczności.

📈 Prawie połowa kobiet gra w gry

Badań na temat podziału graczy ze względu na płeć przeprowadzono dotychczas naprawdę sporo. Dane wskazują, że kobiety stanowią około 45% społeczności graczy. Co ciekawe, według raportu Global Gamer Study autorstwa Newzoo, 36% kobiet postrzega siebie jako gamerki, a 31% stwierdza, że inni je tak postrzegają.

Najpopularniejszą platformą do grania wśród kobiet według Newzoo są urządzenia mobilne. Aż 44% z nich gra wyłącznie na nich.

🏅 Beauty + Gaming = Effie

Działająca w branży beauty marka O Boticário zaangażowała ponad 60 streamerek w gamingową kampanię skierowaną do kobiet. Firma – poprzez interaktywną kampanię – zachęcała dziewczyny do spróbowania sił w gamingu. Animacja nawiązująca zarówno do wydarzeń z gry, jak i produktów do makijażu wygenerowała ponad 1,5 miliona wyświetleń, CTR na poziomie 2,5% i zdobyła nagrodę Effie w Brazylii!

➡️ Kliknij i przeczytaj case study: https://instreamly.com/posts/o-boticario-sponsors-female-brazilian-streamers-in-a-campaign-that-reacts-live-to-in-game-events/

Tak działała interaktywna kampania:

🤩 Prawdziwe piękno w wirtualnym świecie

“Real Virtual Beauty” to kampania Dove, której celem było zwiększenie inkluzywności w grach, sprawienia, by budowały one poczucie własnej wartości. Z przeprowadzonych badań wynikało, że kobiety pragną, by kobiece postaci w grach były bardziej realistyczne.

➡️ Chcesz poznać więcej inkluzywnych kampanii? Sprawdź: https://instreamly.com/pl/posts/top-5-inclusive-gaming-campaigns/

💎 Czy kobiety grają tylko w Candy Crush Saga?

Nie, choć gry mobilne, jak Match 3 czy Casual Puzzle, są jednymi z najbardziej popularnych. Rzecz jasna, ma to związek z popularnością grania na urządzeniach mobilnych.

Jednak warto zwrócić uwagę, że kobiety chętnie sięgają po tytuły eksploracyjne czy RPG, w których mogą wcielić się w rolę żeńską, jak The Last of Us czy Horizon: Zero Dawn.

📢 Apel profesjonalnych zawodniczek

O temacie żeńskich postaci w grach niedawno zrobiło się głośno za sprawą kobiecej drużyny esportowej reprezentującej klub Astralis. Zawodniczki grające w Counter-Strike’a, zwróciły się z apelem do twórców gry, by dodali więcej żeńskich skinów postaci i udostępnili je za darmo. Zwróciły one uwagę, że aktualnie w grze jest w tej kwestii spora dysproporcja.

🔎 Poznaj lepiej perspektywę kobiet w świecie gier

Współzałożycielką inStreamly jest Wiktoria Wójcik, która chętnie opowiada o tym, jak wygląda życie kobiety w branży gamingowej. Niedawno dzieliła się swoją perspektywą w podcaście Sukces Pisany Szminką. Zachęcam do obejrzenia, jak również śledzenia Wiktorii na LinkedInie.

There's plenty more exciting stuff to read here